Shinee Shinee

10 Haziran 2014 Salı

Benim için EXO K ^_^

  Bu postta en sevdiğim K-pop gruplarından biri olan EXO'nun üyelerinden bahsedeceğim. Umarım yazımı beğenirsiniz...

  Kai ; Gerçek adı Kim Jongin olan dans makinemiz 14 Ocak 1994'de doğdu. EXO K grubunun ana dansçısı ve rapçisidir.   
Grubun en genç üyelerinden biri ve çok kolay sinirlenen dans makinemiz gruptan en çok Kyungsoo ve DO ile iyi geçiniyor . :D ( İkisinin aynı kişi olduğunun farkındayım kkk ) Do ile çok iyi anlaşmasının altında genelde aynı odayı paylaşmalarının yattığı söylenir ama bence bu ikilinin ( KaiSoo'nun ) daha özel bir ilişkisi var. ^_^ 
  Hobileri arasında DO'nun eşyalarını saklamak , manga okumak , Köpek bakmak , futbol oynamak ve tabi ki de dans etmek var. Ayrıca grupta uyumayı en çok seven üyelerden biri ve SHINee Grubundan Taemin ile çok yakın arkadaşlar.   Kai'ye şaşırtıcı derecede sarı saç yakışıyor çünkü esmer tenlilere genelde sarı saç yakışmaz.
  
  Yani gördüğünüz gibi EXO'nun esmer dans  makinesini sevmemek için hiç bir neden  yok.
  Suho ; Gerçek adı Kim Joonmyun olan grubumuzun bonkör lideri 22 Mayıs 1991'de doğdu. EXO K grubunun lideri ve vokalidir. 
  Suho kusursuz bir lider olup kalbi gibi cebide herkese açıktır. EXO Showtıme programında gördüğümüz gibi paraları cebine sığmayacağından her yerde kartla gezmektedir. :D 

  
  Suho diğer üyelere yemek ısmarlamayı ve hediye almayı çok sever. Ve dünya turu yapmak hayaline sahiptir.

 
   Tao ne zaman Suho'yu görse aegyo yaparak ''Hyung bana şunu alsana'' gibi cümleler kurar :))    Sehun ; Tam adı Oh Sehun olan grubumuzun aegyo kralı 12 Nisan 1994'de doğdu. EXO K grubunun makneasi ve dansçısıdır.
  Aegyo kralı olan Sehun özellikle gayri resmi olarak Hyung demeyi çok seviyor.Grubun en açık sözlüsüdür aklına ne gelse direk söyler.   Grubun en saf üyesi Lay'e ( Korecesi zayıf olduğu için ) korece bir argo öğretmiş Lay'de bunu canlı yayında kullanmıştır. Sunucu bunu sana kim öğretti diye sorduğunda ise Sehun diye yanıt vermiştir.
   Fanlar genelde onu Luhan ile samimiyetinden dolayı HunHan couble yapmışlar ama son zamanlarda Tao ile daha çok vakit geçirmektedir. ( Kesin Kris gitti diye moral veriyo :/ )

  Sehun Yehet ve Oharat kelimelerini kullanmayı çok seviyor. Bu iki kelimenin patenti kendisine aittir. :))  Göründüğü gibi Sehun'uda sevmemek için hiç bir nedenimiz yok o daha saf ve toy. Saf ve toy olmasına rağmen mükemmel bir dansçı ve şarkıcı...  Baekhyun ; Tam adı Byun Baekhyun olan en yaramaz üyemiz 6 Mayıs 1992'de doğdu. EXO K'nın ana vokalidir.  Sesi o kadar beğenilmiştir ki idollere yıllarca stajyerlik yaptıran SM bile 3 aylık bir eğitimin ardından çıkışını yaptırmıştır.  Baek grubun en komik ve en yaramaz üyesidir. Suho bir röportajında maknealerle uğraşmak Baekhyunla uğraşmaktan daha kolay demiştir.Ayrıca Baek çok dırdırcıdır iki dakika bile susmaz.  Baekhyun bi şeye üzgün olduğunda kendisinin Koreceye eklediği üzgünüm anlamına gelen Kepsong kelimesini kullanır. Ve fanlar arasında bu kelime bayağı popiler olmuştur.


  Baek yurtta temizliği anca DO'nun söylemesiyle yapar.  Görüldüğü gibi haylazlığı dışında Baekhyun'da mükemmel bir şarkıcı ve EXO'nun mükemmel bir üyesi.  Chanyeol ; Tam adı Park Chanyeol olan Happy virüsümüz 27 Mayıs 1992'de doğdu. Exo K'nın ana rapçisidir.


  Chanyeol EXO K'da en güçlü seslerden birine sahiptir ve çok yüksek notalara çok kolay çıkabilir.   Chanyeol Baekhyun ile çok iyi arkadaştır hatta hobileri arasında Baek'e zorbalık etmekte vardır. Çok iyi anlaştığı bir diğer üye DO'dur. Aldığımız son dedikodulara göre Baek  ,Kai ,DO ve Chanyeol aynı odayı paylaşmaktadır. :)) ( KaiSoo - Baekyeol couble ^_^ )  Chaenyeol çok neşeli bir üyedir ve sürekli gülümser bu yüzden ona Happy Virüs lakabı takılmıştır.
  DO ; Tam adı DO Kyungsoo olan grubun küçük sincabı 12 Ocak 1993'de doğdu. Exo K'nın ana vokalidir.
  Grupta ki tüm üyelerle iyi geçinir.Ve grupta en uyumlu üyedir. En çok Kai ile iyi anlaşır ama diğer üyelerle  arası çok iyidir.


  DO yurdun temizliğini ve yemeklerini yaptığı için grubun annesi demek yanlış olmayacaktır. O olmazsa neredeyse kimse temizlik yapmaz ancak onun üyeleri uyarmasıyla üyeler temizlik yaparlar.


  DO EXO grubundan en sevdiğim üyedir. Bunda EXO grubunda ki güçlü voklalliğinin etkisi büyüktür. Ayrıca grubun en kısasıdır ve bu onun en büyük zayıf noktasıdır.  DO'yu sevmemek için de tek bir nedeniniz olabilir oda onu kıskanmanız...  Şimdilik çok yoruldum aslında EXO bir bütün ( WE ARE ONE EXO ) ama yorulduğum için sadece EXO K üyelerini yazabildim. Yarında EXO M üyelerini yazacağım. Dediğim gibi EXO bir bütün ve bende bütün olarak yazmak isterdim ama olmadı...Yarın görüşmak üzere sağlıcakla kalın... ^_^

2 yorum:

  1. yanlış yazmışsın d.o yu o grubun annesi değildir grubun annesi cheen dir çünkü çokkk yakından takip ediyorum exo k

    YanıtlaSil
  2. chanyeol ün doğum günü yanlış olmuş düzeltirsen sevırım 27 Kasım ,güzel bir tanıtım olmuş teşekkürler :)

    YanıtlaSil